Białystok, dnia 15 marca 2020 r.

 Drogie Kursantki, Drodzy Kursanci

W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o zamknięciu placówek oświaty publicznej na okres od 12 do 25 marca w obliczu zagrożeń epidemiologicznych, postanowiliśmy odwołać nasze bezpośrednie spotkania, twarzą w twarz, z wami w naszej Szkole Językowej. 

Pamiętam euforię jednej z moich grup, że oto nadchodzą „koronawakacje”, a w związku z tym, czas wolny, by nareszcie pospotykać się ze znajomymi, pochodzić po mieście i zatopić się w błogim „nic-nie-robieniu”. Nic bardziej błędnego. Po pierwsze, zgodnie z decyzją władz sanitarnych, cała młodzież zostaje w domu przez oznaczony okres czasu. Po drugie, Wasze szkoły mają już plany, jak wykorzystać ten czas, by nie był to dla Was czas stracony. Myślę tu o przygotowanych programach nauki online w różnych formach.

Nauczyciele w Ośrodku PRIMA są również zdeterminowani, by w tym trudnym dla wszystkich okresie, utrzymać z Wami kontakt „w sieci”, żeby, na ile to będzie możliwe, poprowadzić zajęcia z Wami, gdyż każdy dzień przerwy w nauce języka, to wielka strata dla Was. 

Będziemy więc kontaktować się z Waszymi Rodzicami i z Wami, by w miarę „normalny” sposób poprowadzić dalej nasze spotkania, choć w inny, nietypowy sposób, korzystając z różnych platform internetowych, które aktualnie testujemy.

Wszystkim życzymy zdrowia, przebrnięcia w dobrej formie przez okres zawieszenia zajęć, i ponownego spotkania z nami, gdy władze sanitarne już na to pozwolą. 

 

Krzysztof Prymak, Dyrektor